LIFE programm on taas avatud

Eesti asutused on taas oodatud toetust taotlema üle-euroopalisest LIFE programmist keskkonna-, looduskaitse- ja kliimaprojektide elluviimiseks. Sellel aastal läheb jagamisele 611 miljonit eurot.

LIFE programmist saavad toetust taotleda Euroopa Liidus registreeritud MTÜ-d, äriühingud, ülikoolid ja avalik-õiguslikud asutused. Füüsilisest isikust ettevõtjad toetust taotleda ei saa.

Toetust on võimalik küsida looduse ja bioloogilise mitmekesisuse, ringmajanduse ja elukvaliteedi, kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemise ning puhtale energiale ülemineku valdkondades. LIFE programmist ei toetata suuremahulise taristu ehitamist ja teadusuuringuid ning see pole mõeldud ka maaelu ja regionaalarengu toetamiseks. Projektide toetusmäär on olenevalt valdkonnast 60-95%.

2023.aasta taotlusvoorude tähtajad:

  • Looduskaitseprojektid: 18. aprill – 6. september 2023
  • Ringmajanduse ja elukvaliteedi projektid: 18. aprill – 6. september 2023
  • Kliimaprojektid: 18. aprill – 21. september 2023
  • Puhtale energiale ülemineku projektid: 11. mai – 16. november 2023
  • Tehnilise abi projektid: 2. mai – 7. september 2023

Taotlusvooru eestikeelne infopäev toimub veebis 29. mail 2023. Lisainfo LIFE programmi ja infopäeva kohta LIFE programmi

eestikeelsel kodulehel või CINEA ingliskeelsel kodulehel.

LIFE programmi abil rahastatakse keskkonna- ja kliimaprojekte juba üle 30 aasta. Taotlemist vahendab Euroopa kliima-, infrastruktuuri- ja keskkonnaküsimuste rakendusamet (CINEA) ning taotlused esitatakse läbi E-toetuste süsteemi otse Euroopa Komisjonile.

Liitu uudiskirjaga

Olete edukalt tellinud!

Share This