KIK toetab ettevõtjaid soojus- ja elektrienergia salvestusseadmete rajamisel

KIK avas 30. detsembrist taotlusvooru, toetamaks ettevõtteid taastuvelektri salvestusseadmete projekteerimisel ja rajamisel. Vooru eelarve on ligi 7,8 miljonit eurot ja taotluste esitamise tähtaeg on 3. märtsil 2023.

Toetust antakse taastuvenergiast toodetud soojuse või elektri energiasalvestusseadme projekteerimiseks ja rajamiseks ning sellega seotud tegevusteks, rajatud seadmeid tuleb kasutada peale lõppmakse tegemist vähemalt viis aastat.

Toetust saab taotleda Eestis registreeritud äriühing, kes omab taastuvenergia tootmisüksust ja kellel pole seadusega keelatud energiasalvestusseadme omamine või opereerimine.

Toetuse maksimaalne suurus elektri energiasalvestusvõimsuse iga megavati kohta on 360 000 eurot käibemaksuta ja soojuse energiasalvestusvõimsuse iga 1000 kuupmeetri kohta 220 000 eurot käibemaksuta. Maksimaalne toetussumma ühe taotluse kohta on üks miljon eurot.

Kui soovite programmi kohta rohkem informatsiooni, võtke meiega ühendust info@indrex.ee või helistage telefonil +372 55 694 364. Samuti on võimalik saada lisainfot aadressil kik.ee/et/toetatavad-tegevused/energiasalvestuse-seadmete-pilootprojektide-arendamine

Liitu uudiskirjaga

Olete edukalt tellinud!

Share This